Politika 30. dubna 2018   09:13  |  redakce

Koniec vlády? Zajtra prebehne veľký zber podpisov za predčasné voľby

Predčasné voľby žiadajú aj ľudia v uliciach. / tasr
Spoločenské iniciatívy Teraz, Za Slovensko, Za Jána a Martinu, Hnevám sa a V teniskách sa rozhodli, že v utorok 1. mája usporiadajú hromadný zber podpisov za predčasné voľby.

"Po udalostiach, ktoré sa po násilnej smrti Jána a Martiny udiali, si uvedomujeme, že jedinou cestou ako zmeniť pomery na Slovensku k lepšiemu, sú predčasné voľby. Všetkým je nám jasné, že politici si sami neskrátia volebné obdobie. Využijeme preto inštitút referenda. Je to prejavom demokracie, ktorá na Slovensku zatiaľ stále je,“ uvádza sa v spoločnom stanovisku iniciatív. Predčasné voľby podporujú aj niektoré opozičné strany, ale napríklad SaS v tom veľký význam nevidí, keďže predčasné voľby sa po referende dajú usporiadať najskôr pár mesiacov pred riadnym termínom volieb. 

"Touto cestou pozývame na spoluprácu aj všetkých členov a sympatizantov iniciatívy Za slušné Slovensko a všetkých členov a sympatizantov občianskych iniciatív, ktoré rovnako ako my, požadujú zmenu. Ak by každý z nás, kto sa zúčastnil protestov za slušné Slovensko, vyzbieral len 3 podpisy, už by sme mali takmer 400-tisíc podpisov, ktoré by zaručovali istotu referenda o predčasných voľbách,“ cituje Denník N jedného z organizátorov Mateja Hložníka.

Témy: voľby
Reklama
Reklama