Politika 30. dubna 2018   08:05  |  redakce

Pellegrini: K prípadu uneseného Vietnamca budem žiadať vysvetlenie

Premiér Peter Pellegrini. / tasr
Premiér Peter Pellegrini bude vyžadovať veľmi detailnú správu o tom, či bolo Slovensko zapletené do únosu vietnamského podnikateľa. Ten sa mal odohrať v minulom roku a existuje podozrenie, že bol doň zapletenýaj slovenský vládny špeciál.

"Lebo by som bol nerád, keby bolo na Slovensko zasa vrhnuté zlé svetlo s z titulu toho, že by mohlo byť zapletené do nejakej takejto aktivity," uviedol Pellegrini pre televíziu Markíza. "Ministerstvo momentálne komunikuje s vietnamskou stranou, aby sa overilo presné zloženie delegácie a či nebol na palube vládneho špeciálnu niekto, kto mohol byť vydávaný za niekoho iného a slovenská strana o tom ani nemusela vedieť," dodáva Pellegrini. 

Na kauzu vietnamského funkcionára Trinh Xuan Thanha upozornil nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Vietnamský funkcionár bol unesený z Nemecka do Vietnamu. Nemecké úrady podozrievajú Slovákov, že pri únose pomáhali. S mužmi, ktorí sú podozriví z únosu sa podľa Nemcov mal stretnúť aj bývalý minister vnútra Kaliňák. Nemci chcú vedieť, či Slováci pomáhali únoscom s prevozom Thanha do Vietnamu. Ten bol predsedom predstavenstva štátnej stavebnej spoločnosti. Dvakrát ho odsúdili za doživotie pre korupciu. Utiekol do Nwemecka, kde žiadal o azyl. Vietnamská tajná služba ho však uniesla späť do Vietnamu. 

Auto únoscov sa podľa Nemcov našlo v Bratislave pri hoteli Bôrik. V čase, keď tam parkovali sa v hoteli konalo rokovanie vietnamských a slovenských politikov, na ktorom bol aj Kaliňák. Ministerstvo teraz priznalo, že Vietnamu poskytlo vládny špeciál na cestu do Moskvy. Podľa našich úradov však unesený muž na palube nebol. 

Témy: škandál
Reklama
Reklama