Politika 29. dubna 2018   10:13  |  redakce

Tvrdá odpoveď Dankovej SNS Galkovi: Pokojne si nás škrtnite zo spolupráce

Predseda SNS Andrej Danko. / tasr
Do volieb zostávajú necelé dva roky, ale niektoré strany už teraz zostavujú novú koalíciu. Podpredseda SaS Ľubomír Galko vylúčil zo spolupráce SNS. Tá mu teraz poslala poriadne drsnú odpoveď. Dočkáme sa po voľbách v roku 2020 vôbec vlády?

"A teraz si predstavte, že by tá 8,5%-tná SNS mala v správe toho viac. Pozrite sa, čo sa deje na Ministerstve obrany, pozrite sa, čo sa deje farmárom, pozrite sa, čo sa deje v RTVS. Raz to už treba povedať s odvahou, nahlas a otvorene. My to musíme po najbližších voľbách dať nielen bez Smeru a ĽSNS, ale aj bez SNS. S bezcharakterným politickým subjektom sa totiž nekoaluje, bezcharakterný politický subjekt treba poraziť na hlavu a poslať ho do izolácie," napísal Galko na svojom facebookovom profile. 

A odpoveď SNS na seba nenechala dlho čakať. Národniari na oplátku Galkovi a SaS odkázali, že s liberálmi nikdy spolupracovať nechceli a ani do budúcnosti nechcú. "Pán Galko by sa mal pozrieť do zrkadla, ak hovorí o charaktere. Bezcharakterné je totiž zneužívať štátny odposluch ako aj predať za pár eur samopaly. Slovenská národná strana sa pýta, kde nabral odvahu ísť z Kauflandu na post ministra obrany. Jeho vyjadrenia sú plné zloby, neodbornosti a nenávisti. Nevieme, kde sa to v ľuďoch ako Nicholsonová, Sulík a Galko berie. Spokojne si nás môžu škrtnúť zo spolupráce. My sme záujem o ňu nikdy nemali, ani nemáme," uvádza sa vo vyhlásení SNS. 

Realita je však taká, že bez účasti SNS alebo Smeru v budúcej vláde to bude mať SaS ťažké so zostavením funkčnej koalície. Most, OĽaNO, Sme rodina a KDH sa totiž navzájom vylučujú. Platí však aj to, že po najbližších voľbách môže byť všetko inak. 

Témy: SNS
Ďalšie články
Reklama
Reklama