Politika 29. dubna 2018   07:50  |  redakce

Nový škandál Kaliňáka. Podľa Nemcov Slovensko pomohlo pri únose Vietnamca. Poskytli sme náš vládny špeciál?

Trinh Xuan Thanh reční v súdnej sieni 8. januára 2018 v Hanoji. / tasr/ap
Ministerstvo vnútra má na krku medzinárodný škandál. Nemecko nás totiž podozrieva, že sme pomohli pri únose vietnamského občana, ktorý v Nemecku žiadal o azyl. Je možné, že uneseného muža zo Slovenska previezli vo vládnom špeciále.

Na kauzu vietnamského funkcionára Trinh Xuan Thanha upozornil nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Vietnamský funkcionár bol unesený z Nemecka do Vietnamu. Nemecké úrady podozrievajú Slovákov, že pri únose pomáhali. Na prípad upozornil server Aktuality

S mužmi, ktorí sú podozriví z únosu sa podľa Nemcov mal stretnúť aj bývalý minister vnútra Kaliňák. Nemci chcú vedieť, či Slováci pomáhali únoscom s prevozom Thanha do Vietnamu. Ten bol predsedom predstavenstva štátnej stavebnej spoločnosti. Dvakrát ho odsúdili za doživotie pre korupciu. Utiekol do Nwemecka, kde žiadal o azyl. Vietnamská tajná služba ho však uniesla späť do Viwetnamu. 

Auto únoscov sa podľa Nemcov našlo v Bratislave pri hoteli Bôrik. V čase, keď tam parkovali sa v hoteli konalo rokovanie vietnamských a slovenských politikov, na ktorom bol aj Kaliňák. Ministerstvo teraz priznalo, že Vietnamu poskytlo vládny špeciál na cestu do Moskvy. Podľa našich úradov však unesený muž na palube nebol. 

Témy: kauza
Reklama
Reklama