Politika 09. dubna 2018   15:05  |  redakce

Matovič vytiahol škandál na Druckera: Kšefty s pozemkami. Milión a pol skončil v jeho peňaženke

Nový minister vnútra Tomáš Drucker. / tasr
Predseda OĽaNO Igor Matovič vytiahol na nového ministra vnútra Tomáša Druckera zmluvy, ktoré uzatváral s firmou Rempo ešte ako šéf Pošty. Odhalil aj to, že manželka ministra Druckera nakúpila príliš výhodne pozemky. Tie mali vlastniť majitelia firmy Rempo.

"Je to obľúbená firma pána Kaliňáka, pána Počiatka, pána Glváča a pána Druckera. Firmu vlastnia manželia Dvoreckí. Každá jedna skutočnosť, ktorá vyplávala na povrch je vážna," podľa Matovbiča boli zakázky pre Rempo šité na mieru a spoločnosť v zákazkach často súťažila sama so sebou. "Firma Rempo bola pre týchto ľudí Kaliňák, Počiatek, Drucker a Glváč dievča na všetko," dodáva Matovič 

Manželia Dvoreckí sa však podľa Matoviča vyskytujú aj v ďalšej zaujímavej Firma Mlynské pole získala pozemky v katastrálnom území Špačiniec namiesto Veľkého Trhovišťa. "Firma Mlynské pole patrí opäť Dvoreckým. Asi boli šikovní a vybavili si reštitúciu na Slovenskom pozemkovom fonde, ktorý vtedy ovládala Matečná. Namiesto ornej pôdy dostali údajne tiež ornú pôdu. Dostali 50 000 metrov štvorcových," vysvetľuje Matovič. Podľa neho Druckerova manželka Lucia kúpila firmu Logaro a stala sa majiteľkou pozemkov v Špačinciach. Druckerová získala tretinový podiel na pozemkoch. Druckerová získala podiel aj na pozemkoch priamo v Trnave. 

Pozemky v Špačinciach sa predávali za 80 eur za meter štvorcový bez DPH. Druckerová podľa Matoviča pozemky kupovala za 8,9 za meter štvorcový. Podľa Matoviča je pesimistický odhad hodnoty pozemku v Špačinciach 560 000 eur. Druckerová ho však kúpila za 100 000 eur. Celkov podľa Matoviča Druckerová zarobila na troch pozemkoch viac ako milión eur. "Je to protihodnota za to, že pán Drucker dohadzoval zákazky firme Rempo. Robí pani Druckerová výberčího? Je to to isté, čo robil Kaliňák s Bašternákom  len vo väčšej miere," dodal Matovič. "Milión a pol skončilo v Druckerovej peňaženke. Spoločne s policajným prezidentom Gašparom by sa mal poberať aj minister Drucker. Sú Drucker a Druckerová súčasťou skupiny, ktorá sa rozhodla tunelovať naše Slovensko. Chcem vedieť akým zázrakom sa jeho manželke podarilo urobiť taký zázračný obchod s ľuďmi, ktorým on dohadzoval zákazky," dodáva Matovič. 

Témy: škandál
Ďalšie články
Reklama
Reklama