Politika 06. dubna 2018   10:46  |  redakce

Zomrel Pavol Paška! Brutálna a necitlivá reakcia od lídra opozície

Pavol Paška. / tasr
Zomrel bývalý predseda parlamentu Pavol Paška, dostal infarkt. Informáciu ako prvý priniesol Denník N, ktorému ju potvrdili predstavitelia Smeru. Pred tromi týždňami oslavoval 60 rokov.

Skonal v piatok dopoludnia v areáli Železničnej nemocnice s poliklinikou Košice, potvrdil to hovorca nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. Pavol Paška bol druhýkrát predsedom parlamentu od roku 2012. Zo svojho postu aj vrcholovej politiky odišiel v novembri 2014 kvôli kauze nákupu predraženého CT v piešťanskej nemocnici. Svoje rozhodnutie odstúpiť z postu predsedu parlamentu oznámil prekvapujúco po regionálnych voľbách. Pred parlamentnými voľbami vmarci 2016 sa verejnosti pripomenul a naznačil, že by v novej vláde prijal ministerský post. Na ten ho však vlastná strana nenominovala.

Krátko po informácii o úmrtí sa objavili aj prvé reakcie politikov. "Nech odpočíva v pokoji. Viem, čo som si o ňom myslel a viem, čo si o ňom myslí aj väčšina z vás, ale teraz je nebohý a mali by sme zachovať dôstojnosť. Súdiť ho už budú iní," napísal na svojom facxebookovom profile poslanec Miroslav Beblavý. Zareagoval aj nezaradený poslenec Martin Poliačik: "Úprimnú sústrasť pozostalým." Oveľa drsnejšie, ako je jeho zvykom, zareagoval líder OĽaNO Igor Matovič. Ten na svojom facebookovom profile napísal toto: "Mafia dnes prišla o jednu hlavu ... a tá sa postaví pred najspravodlivejší súd." Pamiatku svojho kolegu si pripomenul aj podpredseda Smeru Róbert Kaliňák: "Náhla smrť Pavla Pašku ma veľmi zasiahla. Bol mojím dlhoročným priateľom, nikdy na neho nezabudnem, odpočívaj Paľko v pokoji. Úprimnú sústrasť rodine a všetkým blízkym."

Správa o náhlej smrti bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku (Smer-SD) zaskočila a šokovala Pavla Hrušovského, ktorý tiež v minulosti zastával post šéfa parlamentu za KDH. "Som z toho smutný, aj keď sme vždy boli na opačných stranách a nikdy sme v koalícii nespolupracovali. Ale s Pavlom Paškom sme mali dobrý vzťah. Bol schopný filozof a vnášal do politiky nové prvky. Aj keď sme na viaceré veci mali rozdielny názor, som z tejto správy šokovaný a smutný," povedal pre TASR Hrušovský. "Prezidenta zaskočilo náhle úmrtie Pavla Pašku a vyjadril úprimnú sústrasť najbližším príbuzným, rodine, priateľom a známym," napísal Kiskov hovorca Roman Krpelan v písomnom stanovisku. "Správa o úmrtí Pavla Pašku, človeka v mojom veku, ma zaskočila. V tejto chvíli by som chcel vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým," uviedol pre TASR Bugár.

Témy: úmrtie
Ďalšie články
Reklama
Reklama