Politika 06. dubna 2018   10:33  |  redakce

Kritický Šebej: To, čo urobil Fico bolo odporné, gýčové a nevkusné

Bývalý poslanec František Šebej. / tasr
Bývalý poslanec Mostu-Híd František Šebej už je opäť kritcký voči svojim bývalým kolegom z koalície. Stalo sa tak po tom, čo sa Šebej po rekonštrukcii vlády vzdal svojho poslaneckého mandátu.

Šebej priznal, že sa ho veľmi dotkla smrť novinára Jána Kuciaka. O to viac ho prekvapil ťah premiéra Fica, ktorý urobil tlačovku s miliónom eur na stolíku. “Odporný, gýčový, nevkusný, marketingový prvok z béčkovej filmovej produkcie. Toto nemá predseda demokratickej vlády robiť. Nevravím, že sa nedá vypísať odmena. Ale celá tá grafická podoba bola podľa mňa absolútne nechutná,” povedal Šebej v rozhovore pre portál Aktuality. 

Už bývalý poslanec sa vyjadril j k tomu prečo vôbec súhlasil s vládou na čele s Robertom Ficom a s Róbertom Kaliňákom ako ministrom vnútra. A samozrejme sa pokúsil vyviniť. “Komfortne som sa necítil od počiatku, ale na rozdiel od mnohých bojovníkov na barikádach ja viem, že ocitnúť sa v politike znamená pokúsiť sa presadiť to, čo je pre človeka politicky dôležité v akejkoľvek možnej konštelácii. V politike nie  človek preto, aby sa cítil komfortne, ale aby sa o niečo snažil v rámci správy vecí verejných alebo zahraničnej politiky a tak podobne,” obhajuje sa Šebej. 

Poslednou kvapkou, ktorá Šebeja nasmerovala von z parlamentu a koalície bol hoax Roberta Fica o tom, že za konaním prezidenta Kisku stojí finančník George Soros. “To bola tá úplne najposlednejšia, ale ono to už kvapkalo dlhšie. Sorosovská konšpirácia je pre mňa už úplne za hranicou, je to neakceptovateľné. Nie preto, že ide o osobu Sorosa, ale preto, že toto je argumentačný a propagandistický repertoár fašistov. Jednoducho s tým nechcem mať nič spoločné,” uzatvára Šebej. 

Ďalšie články
Reklama
Reklama