Politika 04. dubna 2018   00:01  |  redakce

Takto naložené ešte Danko nedostal: Tragikomický kapitán Tomtom je len hovorca parlamentu.

Predseda parlamentu Andrej Danko. / tasr
Milan Kňažko chytil poriadnu slinu. Po tom, čo prednedávnom naložil bývalému premiérovi Ficovi a jeho asistentke Troškovej si teraz zobral na mušku predsedu parlamentu Andreja Danka.

Kňažko si najskôr zobral na mušku Dankov starý výrok. “„Nebudem sa klaňať ani západu, ani východu“. Takto sebavedomo vyhlásil kapitán Tomtom novelizáciu koncepcie našej zahraničnej politiky. Dovolím si malé spresnenie. Pánovi kapitánovi by už konečne mal niekto vysvetliť, že klaňať sa môže len na východ, čo sa mu už zopárkrát aj podarilo,” píše Milan Kňažko na svojom blogu. 

Bývalý minister zahraničia zhodnotil aj Dankove slávne vystúpenie v ruskej Dume, ktorý sa predseda SNS rád chváli. “Najďalej to dotiahol vo svojom tragikomickom vystúpení na pôde ruského parlamentu, v ktorom nadviazal na našich romantických básnikov 19. storočia. Keďže chýbali verše, talent a umelecký prednes, výrazne dominovala podriadenosť, hraničiaca s podlízavosťou. Okrem toho si poplietol storočie, miesto deja a žáner, takže naplno vynikla nielen jeho dezorientácia v zahraničnej politike, ale aj tá osobnostná,” píše Kňažko pre Denník N.

A na záver si Kňažko nechal poriadne ostrý odkaz pre predsedu SNS a parlamentu. V podstate mu odporučil, aby sa už príliš do zahraničnej politky Slovenska nemiešal. “Pánovi kapitánovi by tiež už konečne mal niekto vysvetliť, že funkcia predsedu parlamentu je v oblasti zahraničnej politiky málo dôležitá a konkrétne v jeho prípade nevhodná. V zahraničnej politike sú rozhodujúcimi postavami prezident, predseda vlády a minister zahraničných vecí. Nech sa teda venuje riadeniu parlamentu, vedeniu zasadaní a veciam s tým súvisiacim. Prísne vzaté, predseda parlamentu je jeho hovorcom, pretože rozhoduje parlament a nie jeho predseda – hovorca. Takže jeho kompetencie ako samotnej funkcie sú bez parlamentu vskutku minimálne,” uzatvára Kňažko.

Témy: Danko
Ďalšie články
Reklama
Reklama