Politika 01. dubna 2018   12:54  |  Lubo Sulko

Jasný odkaz Sulíkovi: Priprav sa na to, že teplé rožky nebudú.

Predseda SaS Richard Sulík. / tasr
Richard Sulík sa v piatok, posťažoval na to, že sú,rovnako ako dnes, zatvorené obchody a on si nemôže kúpiť teplé rožky. Ohlásil, že zákaz predaja zruší po tom, čo sa dostane k moci. Jeden z jeho potencionálnych koaličných partnerov však už teraz hlási, že je proti.

Sulík ešte v piatok napísal na svojom facebookovom profile toto: “Chceli ste si dnes kúpiť teplé rožky? Zabudnite! Lebo dnes sú obchody zavreté. Tak rozhodli poslanci, ktorí si myslia, že vedia lepšie ako Vy, ako máte žiť. Vo sviatok do obchodu nepôjdete, ani tam nemôžete pracovať.” 

Na Sulíkov status do pár hodín zareagoval predseda KDH Alojz Hlina. “Richard Sulík sa rozhodol citlivo na Veľký piatok naviezť sa do kresťanov, konzervatívcov a "zvyšovať" si svoj koaličný potenciál. Má obrovský problém s tým, že si dnes nevie kúpiť teplé rožky. Píše, že tento zákaz predaja zruší. Nuž, čo k tomu povedať? Richard Sulík by musel vyhrať voľby tak, aby nemusel mať koaličných partnerov, resp. mal iba takých, ktorí majú rovnakú starosť o teplé rožky ako on,” napísal Hlina rovnako na Facebooku. 

Hlina takisto Sulíkovi objasnil to, že bez KDH zrejme vládu nezostaví a toto hnutie bude proti zrušeniu zákaza predaja cez sviatky. “Kresťanskí demokrati budú silnou súčasťou politickej scény po voľbách a v koalícii nikdy nebudeme súhlasiť s tým, čo populisticky deklaruje R. Sulík. Dnešný deň (piatok) má pre nás konzervatívcov duchovný rozmer. Liberálom umožňuje vypnúť, zvoľniť, tešiť sa z pekného dňa. Aj liberáli potrebujú oddych. Škoda, že im ho R.Sulík nedopraje,” dodal Hlina. 

Témy: predaj
Ďalšie články
Reklama
Reklama