Politika 31. března 2018   08:30  |  Lubo Sulko

Sulík a teplé rožky. Ak sa dostanem k moci tento nezmysel zruším, zastrája sa predseda SaS

Predsedovi SaS chýbajú teplé rožky. / tasr
Predseda SaS Richard Sulík sa v piatok rozhodol venovať téme zatvorených obchodov. A poriadne sa rozohnil. Od nemožnosti kúpiť teplé rožky sa dostal až k tomu, že je toto opatrenie odhodlaný zrušiť ak sa dostane k moci.

“Chceli ste si dnes kúpiť teplé rožky? Zabudnite! Lebo dnes sú obchody zavreté. Tak rozhodli poslanci, ktorí si myslia, že vedia lepšie ako Vy, ako máte žiť. Vo sviatok do obchodu nepôjdete, ani tam nemôžete pracovať. Hej, poznám tú prupovídku, že musíme chrániť tú vykorisťovanú predavačku v TESCU. To je samozrejme že blud. Lebo v čase nedostatku pracovnej sily má predavačka v TESCU možnosť ísť pracovať inam, ak jej nevyhovuje práca vo sviatok a s príplatkom! Okrem toho, je veľmi zaujímavé, že nutne musíme chrániť predavačky a čašníčky, pumpárky, sestričky, pracovníčky vo všetkých trojzmenných prevádzkach a pod. už chrániť netreba,” napísal spravodlivo rozhorčený Sulík včera na svojom facebookovom profile. 

Podľa Sulíka ide o nezmyselný zákaz, ktorý si vymysleli politici. A aj preto je predseda najsilnejšej opozičnej strany odhodlaný tento zákaz zrušiť. “Tu vidieť obrovský rozdiel medzi nami, liberálmi a kresťanmi/konzervatívcami. My, bojovníci za slobodu jednotlivca vravíme, aby si vo svoj voľný deň každý robil čo chcel. Kto chce ísť do kostola, nech sa páči, kto chce ostať doma, ako sa ráči. A kto chce ísť do obchodu? Nech si kľudne ide. Kresťania resp. konzervatívci vravia: vo sviatok nesmieš nakupovať. Jedno či si žid, kresťan, ateista, nakupovať nebudeš. Lebo my vieme lepšie, ako ty máš žiť.A tak, hneď ako to bude v našich možnostiach, zrušíme tento nezmyselný zákaz. Nech si každý robí, čo uzná za vhodné. Lebo sloboda je najkrajšia vec vôbec,” dodal Sulík. Musel však byť celkom prekvapený, keď si čítal reakcie ľudí pod svojím statusom. Veľká časť z nich s ním totiž nesúhlasila a zákaz predaja hodnotila pozitívne. Našli sa dokonca takí, ktorí ho chceli rozšíriť aj na nedele. Tak uvidíme, či Sulík ešte svoj úmysel neprehodnotí. 

Témy: sviatky
Reklama
Reklama