Politika 30. března 2018   08:28  |  Lubo Sulko

Tvrdé obvinenie Pellegriniho od podriadených: Ešte ako minister nás zastrašoval SIS-kou

Bývalí podriadení nemajú na Pellegriniho pekné spomienky. / tasr
Nový slovenský premiér Peter Pellegrini to nemá ľahké. Ešte ani nemal dôveru parlamentu a už sa vo veľkom riešilo to, či vo vrecku nosí špáradlo alebo kokaín. Teraz sa objavilo ďalšie vážne obvinenie. Ešte vo funkcii ministra školstva údajne zastrašoval podriadených tajnou službou SIS.

Informáciu priniesol Denník N. Pellegrini sa do funkcie ministra školstva dostal v roku 2014. V tom období sa do čela organizácie Iuventa dostal Smerák Ján Hrubý. To sa nepozdávalo viacerým pracovníkom Iuventy. Všetko si mali vysvetliť na stretnutí s ministrom Pellegrinim a tam údajne prišlo k nepríjemnej situácii. 

Pellegrini podľa viacerých svedkov zamestnancom povedal, aby si dali pozor na to, čo píšu na facebooku, lebo on ako minister spolupracuje aj so Slovenskou informačnou službou. “Okrem iného nás pán Pellegrini na jednom stretnutí upozornil, že si máme dávať pozor, čo verejne, na sociálnych sieťach či médiám o Iuvente rozprávame, pretože on ako minister má k spolupráci aj Slovenskú informačnú službu,“ tvrdí bývalá pracovníčka Iuventy Světlana Drtilová. Jej slová potvrdili aj ďalší svedkovia. Úrad vlády sa denníku ani po dvoch dňoch nevyjadril, či Pellegrini ešte ako minister zastrašoval zamestnancov Iuventy, neodpovedal.

Témy: Nová vláda
Ďalšie články
Reklama
Reklama