Ekonomika 07. června 2018   18:04  |  redakce

Úspech Slovenska: Známa investičná platforma si nás vybrala ako prvých

eToro si vybralo Slovensko ako prvú krajinu / eToro
Online sociálna investičná platforma, izraelská spoločnosť eToro, si Slovensko vybrala ako prvú krajinu sveta na usporiadanie svojej investorskej roadshow.

Zástupcovia spoločnosti sa rozhodli práve na Slovensku otestovať priame stretnutie s klientmi. V Bratislave sa vo štvrtok stretli s desiatkami svojich existujúcich, ale i nových klientov. Ak bude slovenská roadshow úspešná, eToro s ňou bude pokračovať aj v iných krajinách sveta.

"Slovensko je dobrý región, kde si tento nový prístup môžeme otestovať. Jedným z dôvodov, prečo sme si vás vybrali, je, že ste rastúca ekonomika a rastúci trh. Nemáme tu kanceláriu a toto je pre nás šanca stretnúť sa s našimi klientmi tvárou v tvár. Niečo podobné skúšame prvýkrát. Ak táto akcia bude úspešná, pôjdeme aj do okolitých krajín ako Poľsko a Česko," vysvetľuje Sam Rudnick z eToro. Za výberom Slovenska pre testovanie roadshow stojí zrejme aj úspech eToro na Slovensku. Počet nových klientov platformy eToro na Slovensku v roku 2017 narástol o 232 percent v porovnaní s minulým rokom. Spoločnosť eToro vďaka svojej platforme pôsobí v 140 krajinách sveta a jej služby využíva viac ako deväť miliónov aktívnych klientov. 

Izraelská spoločnosť nevylučuje ani možnosť svojho širšieho pôsobenia na Slovensku. "Slovensko má odborníkov na IT. Máte tu ESET, Sli.do a napríklad Sygic. Máme už tím odborníkov na Ukrajine, ktorý pre nás pracuje. Takže nevylučujem, že do budúcnosti budeme spolupracovať aj s odborníkmi zo Slovenska," zdôraznil Rudnick.

Reklama
Reklama