Domáce 08. června 2018   13:38  |  redakce

Kto to bude? Vo koalícii rokujú o novom primátorovi Bratislavy

Vo vnútri koalície už riešia kandidáta na primátora hlavného mesta / TASR
Vo vnútri koaličných strán Smer-SD, SNS a Most-Híd prebiehajú rokovania o kandidátovi na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách.

Nie je však zatiaľ jasné, či strany budú postupovať spoločne alebo každá si do boja o post primátora hlavného mesta postaví vlastného kandidáta, prípadne podporí niekoho z ohlásených kandidátov. "V súčasnosti prebiehajú rokovania súvisiace s touto témou," uviedla strana Smer-SD. Podobne reagovala aj SNS, ktorá túto otázku nemá zatiaľ uzavretú. "Rokovania v Bratislave, aj inde prebiehajú, o ich výsledkoch budeme informovať po ich skončení," skonštatovala strana Most-Híd.

Opozičné OĽaNO, SaS a Sme rodina podporujú vo voľbách kandidáta na primátora hlavného mesta starostu bratislavských Vajnôr Jána Mrvu. Mimoparlamentné Spolu - občianska demokracia a Progresívne Slovensko sa postavili za architekta a hudobníka Matúša Valla. Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) má vlastnú kandidátku na primátorku Bratislavy Caroline Líškovú. Kandidatúru na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách ohlásil aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý kandiduje ako nezávislý. O post primátora hlavného mesta zvažuje zabojovať starosta bratislavskej Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

O tom, akým spôsobom sa zapojiť do komunálnych volieb, rozmýšľa tiež bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Obaja by mali svoje rozhodnutie oznámiť v najbližších dňoch. Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou.

Ďalšie články
Reklama
Reklama