Bezpečnosť 18. dubna 2018   14:00  |  redakce

Máme nové Spartany, ale nezmestia sa do hangáru. Postaví nový oligarcha Bödör?

Druhé nové viacúčelové transportné lietadlo C-27J Spartan, ktoré si do užívania slávnostne prevzali Vzdušné sily Ozbrojených síl SR / tasr
Slovenská armáda sa chváli novými lietadlami Spartan. Tie sú jej pýchou, ale zároveň aj problémom. V armáde totiž zistili, že dva nové Spartany sa nevmestia do hangáru, ktorý máme. A ten nový možno naprojektuje oligarcha z Nitry, ktorý má blízko Smeru.

"Pripravovaná rekonštrukcia hangáru je nevyhnutná z dôvodu, aby bol prispôsobený špecifikám nového lietadla,“ povedala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková pre denník SME.

A tu prichádzame k hlavnému problému. Zákazku na dokumentáciu v hodnote takmer 100 000 eur dostala firma Bonul nitrianskeho oligarchu Bödöra. Tejto fierme sa výnimočne darí za Ficových. Aj zavraždený novinár Ján Kuciak Upozorňoval na to, že Bonul sa k zákazkam dostáva v podozrivých tendroch, keďs súperí so spriatelenými firmami. Pri tejto zákazke ponúkol Bonul sumu nižšiu iba o 10 eur ako druhá firma. Bonul za svoje služby ponákol 99 490 eur. Firma Unitec Holding 99500. To prinajmenšom vyvoláva otázky. 

Armádne letisko v Kuchyni má aj ďalšie problémy. Potrebuje novú cestu a nevyhovujúca je tieť kotolňa. Prečo sa s úpravami nezačalo už skôr, keď armáda vedela, že nakúpi Spartany je nejasné.

Témy: Spartany
Ďalšie články
Reklama
Reklama