Domáce 17. června 2019   10:31  |  Kristýna Maxová

Ako si zariadiť kancelárske priestory, aby ste sa v nich cítili dobre?

Kancelária je reprezentatívny priestor / Shutterstock
Kancelária je reprezentatívny priestor a každý podnikateľský subjekt by na to mal myslieť už pri zariaďovaní. Ak plánujete kupovať nové kancelárske priestory, resp. prerábať kancelárske priestory, kde sídlite teraz, ako by ste si ich mali zariadiť, aby ste sa v nich cítili dobre nielen vy, ale aj vaši klienti, či zamestnanci?

Investujte do kvalitného kancelárskeho nábytku

Neodmysliteľnou súčasťou kancelárskych priestorov je kancelársky nábytok. Nielen na internete, ale aj v kamenných predajniach nájdete množstvo moderného kancelárskeho nábytku a vybrať si ten správny môže byť pre vás ťažký oriešok. Ak ale chcete zariadiť kancelárske priestory tak, aby ste sa v nich dobre cítili, je dôležité vyberať predovšetkým ergonomický kancelársky nábytok. Oceniť oceníte aj nové konferenčné stoličky, ktoré odporúčame umiestňovať nielen do kancelárie, ale aj do rokovacej sály.
 
Zamerajte sa predovšetkým na výškovo nastaviteľné kancelárske stoly a ergonomické nastaviteľné kancelárske stoličky s opierkami hlavy a rúk.

Dobré osvetlenie a kvalitné tienenie

Aby ste sa v kancelárskych priestoroch cítili dobre nielen vy, ale aj zamestnanci a zákazníci, určite investujte do dobrého osvetlenia. Všeobecne sa odporúča šetrné LED kancelárske osvetlenie, ktoré presvetlí aj tie najtmavšie kúty kancelárskeho priestoru a ešte vám aj ušetrí peniaze.
Nezabúdajte však zároveň na kvalitné tienenie. Ak máte v kancelárii kvalitné plastové okná, odporúčame vám nepriehľadné fólie na okná alebo moderné screenové rolety. V kancelárii oceníte aj interiérové vertikálne žalúzie.

Stabilné regály na archiváciu

Okrem kvalitného kancelárskeho nábytku, dobrého osvetlenia a tienenia myslite na výber stabilných regálov na archiváciu. V každom kancelárskom priestore nesmú chýbať regálové police, do ktorých si budete ukladaťfaktúry a spisy z predchádzajúcich mesiacoch, či rokov. Takto získate prehľad, kde čo máte a nestane sa tak, že keď budete potrebovať niečo dohľadať, nebudete to môcť nájsť.

Obrazy, moderný obklad a oddychový kútik

V kancelárskych priestoroch nesmie chýbať oddychový kútik, v ktorom by ste mali mať kvalitný kávovar, rýchlovarnú kanvicu, malú kuchynskú linku s riadmi, chladničku, ale aj mrazničku, ktorú oceníte najmä počas horúceho leta.

Aby však steny neboli prázdne, odporúčame kúpu pekných obrazov. Na stenách skvele vyniknú aj designové hodiny, resp. zaujímavé nástenné mapy. Zapáčiť sa vám ale môže aj nadčasový travertínový obklad z kvalitného pravého prírodného kameňa.
 
V kancelárskych priestoroch sa budete cítiť dobre jedine vtedy, ak budete mať pohodlnú kancelársku stoličku, pevný kancelársky stôl, dobré osvetlenie, priestor na odkladanie dokumentov, ale aj vtedy, keď bude súčasťou kancelárie plne vybavený oddychový kútik s kuchynkou.

Ďalšie články
Reklama
Reklama